Soft Skills Anita Przybył

Anita Przybył

2 minuty czytania

Rozmowa z Pawłem Kozłowskim, COO u2i, o samoorganizującej się firmie

„Płaska struktura jest ostatecznie trudna w zarządzaniu. W momencie, w którym struktura się wypłaszcza, to nie znaczy, że organizacja nie potrzebuje zarządzania. Po prostu potrzebuje innego typu zarządzania, ale wciąż musi walczyć z tymi samymi problemami, z którymi walczyła wcześniej.”

Paweł Kozłowski COO w firmie u2i od prawie 13 lat pracuje w IT, a od ponad 5 (jak sam mówi) próbuje ogarnąć ponad 50-osobową firmę, która w dużej mierze sama się ogarnia. Wierzy, że jeśli organizacja daje poczucie bezpieczeństwa i na pierwszym miejscu stawia ludzi, którzy ją tworzą, to Ci ludzie będą sami z siebie robić najlepszą robotę, jaką potrafią (jeśli oczywiście nikt nie będzie im w tym za bardzo przeszkadzał). Co jakiś czas lubi wrócić do programowania, bo najtrudniejsze problemy czysto techniczne mają w sobie prostotę, której zdecydowanie brak problemom, w które zamieszani są ludzie.

u2i z Krakowa to kolejna organizacja, na którą trafiłam za sprawą Korporacyjnych Rebeliantów. Obok Sente, znalazła się na ich liście życzeń, jako przykład progresywnej organizacji, która stosuje wiele ciekawych praktyk. Począwszy od płaskiej struktury, braku liderów, samoorganizujących się zespołów, szerpów, którzy wybierani są przez ludzi, po udział w zyskach, czy pełną transparentność finansową. To kolejna organizacja prezentowana przez ze mnie w podkaście, która w drodze testowania różnych praktyk i eksperymentowania, wciąż uczy się i szuka najlepszych dla siebie rozwiązań.

Podcast do posłuchania:

[Spreaker] [Spotify] [Apple Podcasts] [Castbox] [Google Podcasty] [YouTube]

    • None
    • None

Ostatnie posty