Soft Skills Anita Przybył

Anita Przybył

LIDEREM BYĆ to rozmowy z tymi, którzy zarządzają zespołami, towarzyszą zespołom, wspierają je w osiąganiu celów, kształtując środowisko, w którym ludzie chcą pracować. To rozmowy z tymi, którzy robią to od lat z dobrym skutkiem. Interesuje mnie ich historia, droga, którą przeszli, by być tu, gdzie są. Pytam, jakie mają przekonania na temat ludzi, jakie ich cechy szczególnie ich wspierają w tej roli, a nad czym wciąż pracują, by być lepszymi liderami, jakie błędy popełnili i czego ich to nauczyło.

Rozmawiamy o tym, jak definiują swoją rolę, jakie mają podejście do zarządzania, w jaki sposób budują środowisko, w którym ludzie są zmotywowani, jak radzą sobie w sytuacjach trudnych. Co takiego robią, na czym się skupiają i w jakie modele zarządzania wierzą, że udaje im się odnosić sukcesy. Czasem to droga do turkusu, transparentność, samoorganizacja, zaufanie, koncentracja na relacjach, czasem budowanie zespołu na podstawie wartości, lean czy jasno definiowane cele… Posłuchajcie! Uczmy się od najlepszych!

Do obejrzenia na moim kanale YouTube.

3 minuty czytania

“Brak ego jest przydatny. To jest często taka rola, w której nie tak łatwo widać jej efekty. Efekty występują w tym, że jakiś zespół dobrze działa i nawet jeśli przy tym pomogliśmy, to nie zawsze jest takie oczywiste. Jeśli ktoś potrzebuje być na świeczniku, to paradoksalnie nie jest to miejsce. Ale trzeba mieć też to, żeby zawsze brać odpowiedzialność na siebie. Jak jest dobrze, to możemy być niewidzialni, ale jak coś się dzieje, to my powinniśmy tam się pojawić i wziąć ciężar.”

2 minuty czytania

“Ja zawsze się postrzegałam, jako szyję głowy. Moją rolą jest zrobienie takiego HRu, żeby mój szef fajnie prowadził organizację, zgodnie z zasadami prawnymi w kontekście danego kraju, żeby to była dobra, sprawnie działająca organizacja. Ja jestem jego wsparciem, ale też nim kieruję.”

Ostatnie posty