Rozmowa z Danielem Urbanem, Prezesem Zarządu Sente, o budowaniu kultury współodpowiedzialności
„Kilka lat temu dużo pracowaliśmy nad podejściem proaktywnym, żeby brać współodpowiedzialność za organizację, żeby nie oglądać się na innych, na to, co inni nam powiedzą, czy co zarządzą jak mamy pracować, co mamy zrobić. Żeby wzbudzać w całym zespole podejście współodpowiedzialnosci, poczucia wpływu, szukania tego pola wpływu. To nam się udało.”
Na SENTE trafiłam za sprawą Korporacyjnych rebeliantów, którzy w poszukiwaniu organizacji progresywnych, wyróżnili m.in. właśnie ich. A, że sama wciąż poszukuję liderów i organizacji, które udowadniają, że zarządzać można inaczej, ta rozmowa była nieunikniona.
Korporacyjni rebelianci, czyli Joost Minnaar i Pim de Morree, szukają na całym świecie ludzi i organizacji, którzy mają wpływ na zmianę w sposobie zarządzania, urzeczywistniają rewolucję pracy, tworząc warunki, w których ludzie czują się zmotywowani wewnętrznie, czują sens wykonywanej pracy, bo działają dla wyższego celu, mają wpływ i zaspokojoną potrzebę autonomii, mają dobre relacje ze sobą, oparte na zaufaniu, i mają zwyczajnie frajdę z wykonywanej pracy. Daniel Urban znalazł się na liście życzeń rebeliantów obok m.in. Daniela Pinka, Richarda Bransona, Netflix, Spotify, czy Zappos.
Z Danielem Urbanem o budowaniu kultury współodpowiedzialności, ramach jakie są potrzebne, by taka kultura działała, o eksperymentowaniu i szukaniu nowych ścieżek rozwoju dla organizacji, o koncepcji team of teams, transparentności i procesie rekrutacji w tej rebelianckiej organizacji rozmawiam w 10. odcinku LIDEREM BYĆ! Daniel Urban - z zawodu i z pasji - lider i manager wierzący w potencjał rozwojowy i decyzyjny zespołów, Prezes Zarządu w Sente. Stale poszukuje nowych ścieżek rozwoju dla siebie i firmy Sente, z którą związany jest od 20 lat. Współzałożyciel wrocławskiego klastra ITCorner – dolnośląskiego stowarzyszenia firm z branży IT. Studiował informatykę i zarządzanie biznesem. Ma dyplom MBA. Jest również absolwentem psychologii zarządzania, executive leadership program oraz akademii psychologii przywództwa. Poza pracą szuka wyzwań w sporcie. Od kilku lat biega maratony i górskie ultramaratony.
Książki, o których wspominaliśmy podczas rozmowy:
„Pracować inaczej”, Frederic Laloux
„Zmień kulturę, zmień zasady gry”, Roger Connors, Tom Smith
„Korporacyjni rebelianci”, Joost Minnaar, Pim de Morree
Podcast do posłuchania:
[Spreaker] [Spotify] [Apple Podcasts] [Castbox] [Google Podcasty] [YouTube]