Soft Skills Anita Przybył

Anita Przybył

2 minuty czytania

Rozmowa z Beatą Mosór - Szyszką CEO & Strateg Lean w Project: People, o lean, wartościach, partnerstwie w zarządzaniu

Beata jest strategiem, marketingowcem i konsultantem lean z ponad 14-letnim doświadczeniem na międzynarodowym rynku. Pomaga firmom stworzyć i/lub zoptymalizować ich model biznesowy, a także przełożyć to na efektywne strategie, taktyki i konkretne działania. Jest autorką metody tworzenia kampanii marketingowych - Lean Marketing Sprint oraz narzędzia do pracy na wartościach - Values Poker. 

Jako speaker Beata występuje na polskich i międzynarodowych konferencjach (e.g. Lean Startup Days Paris, VC night by Viva Technology, Open Living Lab).

Beata zarządzała bezpośrednio zespołami od kilku do kilkudziesięciu osób (np. ponad 30-osobowym zespołem marketingu, PR i sprzedaży w nazwa.pl). Obecnie zarządza w duchu lean zespołem 12 konsultantów Project: People, który w ciągu 4 lat współpracował z ponad 120 klientami z 16 krajów. Łączy budowę zespołu na podstawie wartości i empatyczny leadership z poszanowaniem zasad lean (opomiarowanie, proces, cel).

Zapraszana do wypowiedzi na temat nowoczesnego leadershipu na łamach m.in.: lightfromleaders.com, podcastu ‘Z warsztatu lidera”, podcastu ‘Creative sparks’, wydarzenia Krakow Enterprise Mondays.

To nie jest tak, że jeżeli szukamy nowych modeli zarządzania, to odrzucamy wszystko to, co już było. To, co było wcześniej, wszystkie narzędzia, wizja, strategia jest zła. Bo to odrzuca całą historię zarządzania do kosza. Myślę, że dobrym jest założenie, że czerpiemy z tradycyjnego zarządzania to co najlepsze, najlepsze praktyki. A z drugiej strony czerpiemy też dobre praktyki z coachingowego stylu zarządzania i staramy się dopasować po pierwsze do organizacji, do tego, na jakim jest etapie rozwoju, do tego, jaka jest sytuacja rynkowa i do tego jaki mamy zespół.

Rozmawiałyśmy m.in. o tym:

 • jakie cechy i przekonania szczególnie wspierają Beatę w byciu liderką
 • jakie trudności Beata spotyka w tej roli
 • jak przeprowadzić zespół przez sytuację kryzysową
 • o sytuacji trudnej dla Project: people i jak sobie z tym poradzili
 • jak tworzyć zespół, organizację w oparciu o wartości
 • jak połączyć wartości organizacji z wartościami jej członków
 • o tym jak skupić ludzi na jednym, wspólnym celu
 • jak realizować ideę LEAN ciągłego udoskonalania i czego ludzie potrzebują, by mieli potrzebę rozwoju, udoskonalania się
 • o kilku konkretnych sposobach na kształtowanie kultury informacji zwrotnej

Artykuł dotyczący kryzysu: https://projectpeople.pl/pl/blog/2019-czyli-rok-kryzysu/

Karty wartości: https://www.valuespoker.com/

Podcast do posłuchania:

SPREAKER: https://www.spreaker.com/show/liderem-byc

SPOTIFY: spotify:show:70fdHKUYiJCq3hvYqJGLFD

APPLE PODCASTS: https://podcasts.apple.com/us/podcast/liderem-by%C4%87/id1505968825?uo=4

CASTBOX: https://castbox.fm/channel/id2753626

Podcast na YouTube: https://youtu.be/Lzbe01ZnCHM

  • None
  • None

Ostatnie posty